Apie mus

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus  miesto bendrija

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrija savo veiklą pradėjo 1991 metais. Pirmieji bendrijos pirmininkai buvo Lilijana Ablėnaitė, Juozas Šimulionis, o Albinas Cibulskas jau padėjo tvirtus pagrindus organizacijai.

LPS „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrija 2018 m. pradžioje jungė 1200 narių. Aktyvi Lietuvos nevyriausybinė organizacija veikia kaip asociacija, sudaryta iš 20 skyrių ir klubų. Bendrijoje veikia 17 meno saviveiklos kolektyvų.

Bendrija plėtoja visuomeninę kultūrinę veiklą, rengia koncertus, susitikimus su pagyvenusiais žmonėmis, jaunimu, vaikų ir senelių globos namais, pažymi visuomenės iškilias datas, rūpinasi senjorų laisvalaikio organizavimu, rengia pažintines išvykas, keliones, plėtoja kvalifikacinių įgūdžių tobulinimą. Pastaruoju metu skiriamas didesnis dėmesys medicininėms žinioms, sveikos gyvensenos renginiams, socialinėms bei ekonomėms naujienoms.  Kartu su Vilniaus miesto savivaldybe rengiamos bendros paskaitos ir seminarai sveikatos, sveikos gyvensenos klausimais, juose dalyvauja patyrę Vilniaus miesto gydymo įstaigų specialistai. Dėka vykdomų projektinių programų rengiame vyresnio amžiaus žmonių profilaktinius sveikatos patikrinimus, sergantiems sąnarių ir stuburo ligomis sudaromos sąlygos nemokamai atlikti fizioterapijos ir vandens procedūras, mokomasi jogos pratimų. Organizuojame projektus ir edukacinius renginius, įgalinančius perduoti vyresniųjų patirtį jaunimui, skatiname bendrą kartų sportavimą, ugdome jaunimo pagarbą vyresniesiems.

Visuose bendrijos skyriuose veikiama savanoriškais pagrindais, ir renginiai taip pat organizuojami narių lėšomis, tačiau projektus dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ar kiti fondai. Bendrijai gavus didesnes patalpas 2010 metais, atsirado galimybė tenkinti įvairesnius bendrijos narių interesus. Renkasi žmonės pagal pomėgius: kai kurių skyrių nariai susirenka tiesiog pabendrauti, čia repetuoja meno saviveiklos kolektyvai, vyksta valdybos posėdžiai.

Vilniaus Bočiai sėkmingai poselėja lietuvių tautos paveldo ir chorinio dainavimo tradicijas. Vienas iš pirmųjų, įsteigtas dar 1996 m. – Antakalnio skyriaus mišrus Bočių choras, daug koncertavęs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Bendrijoje gausus chorinio dainavimo entuziastų būrys, tai: Lazdynų, Karoliniškių mišrūs chorai ir visų Dainų švenčių dalyvis klubas „Ainiai“. Aktyvią koncertinę veiklą plėtoja folklorinis ansamblis „Šarma“,nuolatinis respublikinių švenčių „Skamba,skamba kankliai“ dalyvis, o taip pat ir užsienyje reprezentuoja Vilniaus miesto Bočius. Vaikų ir senelių namų gyventojus dažnai aplanko klubo „Ainiai“ saviveiklininkai.

Nemažai bendrijos skyrių organizuoja edukacines ir pažintines keliones po Lietuvą. Ypač senjorų yra mėgstamos ekskursijos, kurių metu vyksta susitikimai su kolegomis iš Bočių bendrijų rajonuose ir miestuose. Ekskursijų maršrutai nusidriekia nuo Biržų, Rokiškio iki Ventės rago, bei nuo Druskininkų iki Šventosios, Kupiškio ir kitų vietovių. Jau tradicinėmis tapo kasmet rengiamos piligriminės kelionės į Šiluvą, Kryžių kalną, Žemaičių Kalvariją, Pivašiūnus. Piligriminių-pažintinių kelionių iniciatoriai yra Naujamiesčio, Vilkpėdės skyriai, sveikuolių kelionėmis užsiima Šnipiškių skyrius. Naujamiesčio ir Vilkpėdės skyriai pastoviai rūpinasi vilniečių poilsiu ir sveikatinimo stovyklomis prie Baltijos jūros. Pas savo tėviškėnus į Ignaliną išvykas organizuoja Šeškinės skyrius. Antakalniečių skyrius kasmet naujais maršrutais vyksta į kraštotyrines ekskursijas. Karoliniškių skyrius yra keliavęs po Latgaliją.

Plėtojant ryšius su Baltarusijos bei Lenkijos senjorais, Vilkpėdės skyrius keliavo buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės keliais, lankėsi Punske, surengė išvykas pas Gardino lietuvius, užmezgė ryšius su „Tėviškės“ bendrija. Įvedus bevizį režimą, 2017 m. karališkame Gardino mieste su ekskursija ir koncertine programa lankėsi net 200 Vilniaus Bočių. 2018 metais – Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių atkūrimo 100-mečio metais numatytas tarptautinis festivalis ir šventinis maršrutas į Gižycką (Lėčių), kur prieš 1000 metų buvo nužudytas šv. Brunonas Bonifacas. Pamėgtos senjorų kelionės į Turkiją, Kroatiją, Italiją, Norvegiją, Austriją. Kasmet į ekskursijas ir pažintines keliones išvyksta apie 900 bendrijos narių.

Pastaruoju metu įsijungėmė į socialinį dialogą su valdžios struktūromis: rengiame konsultacijas, susitikimus, mitingus. Tokiuose renginiuose bunda senjorų pilietiškumas, skatinamas visuomeniškumas; taip remiamos vyriausybės socialinės programos.    

Šis įrašas kolkas neturi vieno komentaro..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *