Apie mus

 

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus  miesto bendrija

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrija savo veiklą pradėjo 1995 metais.

Pirmieji bendrijos pirmininkai Juozas Šimulionis ir Albinas Cibulskas padėjo tvirtus pagrindus Vilniaus miesto bendrijai.

LPS „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrija 2012 metų pradžioje jungė virš pusantro tūkstančio pensinio amžiaus   narių ir rėmėjų. Sostinės bendrija, kaip aktyvi Lietuvos  nevyriausybinių  organizacijų narė, yra sudaryta iš 16 skyrių atskirose seniūnijose,  folklorinio ansamblio   „Rasoda“ ir  klubų – mišraus choro ir tautinių šokių kolektyvo „Ainiai“ bei klubų „Devyndarbė“ ir „Gyvenimas yra gražus“, Bendrijoje  veikia 10 meno saviveiklos kolektyvų, kuriuose dalyvauja virš 300 meno saviveiklos entuziastų.

Bendrija „Bočiai“ plėtoja visuomeninę   kultūrinę veiklą, rengia koncertus, susitikimus su pagyvenusiais žmonėmis, visuomene, jaunimu, vaikų ir senelių globos namais, pažymi visuomenės iškilias datas, rūpinasi senjorų laisvalaikio  organizavimu, rengia pažintines išvykas,  keliones,  plėtoja pensininkų kvalifikacinių įgūdžių tobulinimą. Pastaraisiais metais yra skiriamas didesnis dėmesys medicininėms žinioms, sveikos gyvensenos renginiams, socialinių  bei ekonominių žinių suteikimui.

Gavus bendrijai 2010 metais didesnes patalpas, atsirado galimybė tenkinti bendrijos narių įvairiapusius interesus. Renkasi žmonės pagal pomėgius, pasidalinti patirtimi, pabendrauti. Pastaraisiais metais yra sustiprintas dėmesys socialiniams  klausimams, įsteigtos sveikatos ir socialinių reikalų komisijos. Kartu su Vilniaus miesto savivaldybe rengiami bendri posėdžiai, seminarai sveikatos, sveikos gyvensenos klausimais, kuriuose dalyvauja Vilniaus miesto gydymo įstaigų labiausiai patyrę specialistai.

Plėtojamas ekonominis švietimas, rengiami ekonominių žinių seminarai. Paskaitas skaito ir seminarams vadovauja žymūs ekonominių, medicinos bei kultūros sričių specialistai.

Vilniaus „Bočiai“ tęsia ir sėkmingai poselėja lietuvių tautos paveldo – chorinio dainavimo tradicijas. Vienas iš pirmųjų atšventęs 15 metų veiklos sukaktį – Antakalnio skyriaus mišrus choras , koncertavęs ne tik Lietuvoje,  bet ir užsienyje. Gausus chorinio dainavimo entuziastų būrys –  mišrūs chorai: Lazdynų, Karoliniškių ir visų dainų švenčių  dalyvis klubas „Ainiai“. Aktyvią koncertinę veiklą plėtoja folklorinis ansamblis „Rasoda“ – nuolatinis respublikinių švenčių „Skamba,skamba kankliai“ dalyvis. Koncertuoja ne tik vilniečiams, bet ir kitų miestų bei rajonų žmonėms, o taip pat ir užsienyje reprezentuoja Vilniaus miesto „Bočius“. Vaikų ir senelių namų gyventojams  dažnai koncertuoja klubo „Ainiai“ saviveiklininkai. Naujai susikūrusio klubo „Gyvenimas yra gražus“ pagrindinis tikslas yra ugdyti visapusišką klubo narių asmeninių savybių kompleksą mokslo, meno ir sveikatos srityse.

Edukacines ir pažintines keliones organizuoja dauguma bendrijos skyrių. Ypač  senjorus dominančios ir mėgiamos ekskursijos po Lietuvą, susitikimai su rajonų ir miestų „Bočių“ bendrijų nariais bei rajonų bendruomenėmis. Ekskursijų maršrutai nusidriekia nuo Biržų, Rokiškio iki Ventės rago, bei nuo Druskinikų iki Šventosios, Kupiškio ir kitų vietovių. Jau tradicinėmis tapo kasmet rengiamos piligriminės kelionės į Šiluvą, Kryžių kalną, Žemaičių Kalvariją, Pivašiūnus. Piligriminių – pažintinių kelionių iniciatoriai yra Naujamiesčio ir Fabijoniškių skyriai, o sveikuolių kelionėmis rūpinasi Šnipiškių skyrius.  Naujamiesčio skyrius pastoviai rūpinasi vilniečių poilsiu prie Baltijos jūros. Pas savo tėviškėnus į Ignaliną išvykas organizuoja Šeškinės skyrius.

Plėtojant ryšius su Baltarusijos bei Lenkijos pensininkais, Vilkpėdės skyrius surengė įšvykas pas Gardino lietuvius, užmezgė ryšius su „Tėviškės“ bendrija, keliavo buvusios Lietuvos didžiosios kunigaikštystės keliais, lankėsi Punske. Karoliniškių skyrius organizavo ekskursiją  po Ladgaliją.

Pamėgtos mūsų senjorų kelionės yra ir į Turkiją, Kroatiją. Vis daugiau žmonių nukeliauja  į Italiją, Šveicariją, Švediją, Norvegiją, Austriją. Kasmet į ekskursijas ir pažintines keliones išvyksta apie 800-900 Vilniaus bendrijos narių.

Visuose bendrijos skyriuose  organizuojami renginiai narių lėšomis , tačiau kasmet mūsų projektus paremia Vilniaus miesto savivaldybė ir kiti fondai. Dėka vykdomų projektinių programų finansavimo rengiame vyresnio amžiaus žmonių profilaktinius sveikatos patikrinimus, sergantiems sąnarių ir stuburo ligomis sudaromos sąlygos nemokamai atlikti fizioterapijos ir vandens procedūras, mokomasi jogos pratimų. Organizuojame edukacinius renginius perduoti vyresniųjų patirtį jaunimui, skatiname bendrą kartų sportavimą, ugdome jaunimo pagarbą sau ir vyresniesiems.

Šis įrašas kolkas neturi vieno komentaro..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *