30
Kov

Mūsų kasdienis darbas, vedantis į šventę

Sveiki, visi mielieji,

 Šiandien 2017-ųjų kovo 29-ji diena. Pasidžiaukime atrastu Vasario 16-osios akto originalu! 
Tuo pačiu galime patirti ir daugiau džiugių momentų, juolab, kai juos kuriame patys. 
Noriu paminėti keletą šių metų šventinių renginių:

  •  praeitą savaitę vyko „Bočių“ Teatro premjera. Liudmilos Bykovskajos tikėjimas savo narių kūrybinėmis galiomis, jų pačių noras vaidinti bei užsidegimas parodė, kad viskas įmanoma. Žiūrovų buvo beveik pilna salė, net režisierius Vytautas Mikalauskas stebėjosi.  Aštuoni pagrindiniai aktoriai scenoje su savo lyriniais herojais mums buvo tikra atgaiva dvasiai. Pažįstami veidai, viskas nuoširdu, nebuvo kada nusibosti, nes truko tik pusvalandį. Beliko stebėtis puikiomis artistų intonacijomis, jų sugebėjimu įsiminti ilgoką tekstą.  Sveikiname dar kart Liudmilą ir jos klubo  „Gyvenimas yra gražus“narius.  

Lauktume dabar pasirodymo šv. Velykoms, su kokiu nedideliu papildomu šventiniu  intarpu,– manau, susirinktų dar daugiau žmonių.  

  •  Šeštadienį „ Bočių“ mėgstamoje Antakalnio salėje vyko didelis Antakalniečių skyriaus renginys „Leiskit į Tėvynę“, kuriame pasirodė net 3 chorai, instrumentinis ansamblis, ir  net  Vilniaus kolegijos jaunimas, o matyti jaunus veidus senjorų šventėse, sutikite, nutinka gan retai. Pasitempęs, šventiškai nusiteikęs buvusių Politinių kalinių ir tremtinių choras jau savaime yra jaudinantis reiškinys, ir ne vien dėl graudokų patriotinių dainų, bet ir dėl savo  autentiškumo, kuris deja, neilgaamžis, todėl kaip reiškinys ir kaip atlikėjų kolektyvas dar labiau brangintinas. Antakalniečių skyriaus pirmininkė Gražina Berkelienė turėjo nemažai padirbėti, kad viskas vyktų sklandžiai, kaip beje, viskas ir vyko. O pabaigoje prie vaišių stalo svečius dar linksmino dūdų orkestrėlis, orą drebino galingi jų balsai J.
  • Šiandien t.y. kovo 29 d. Žirmūnų bibliotekos salėje mums ir kitiems žirmūniečiams teko pasižiūrėti ir pasiklausyti  Žirmūnų skyriaus pirmininkės Aurelijos Bakutienės suburto moterų vokalinio kolektyvo „Neris“.  Skambėjo jausmingos dainos, buvo dovanojamos gėlės. Tapo aišku, kodėl Žirmūnų bendruomenės vadas taip vertina ansamblį – jis neretai pradžiugina apylinkės gyventojus savo skambiais balsais.

Dažnai girdžiu smagias repeticijas „Bočių“ būstinėje. Paskui vykstantys pasirodymai vilniečių auditorijai – visa tai nuteikia viltingai, gražiai įprasmina bėgantį laiką. Štai šiandien dar viena, manau kai kam gerai pažįstama miela  Elena, pareiškė norą ateiti pas mus į „Bočius“ su visu savo meniniu kolektyvu! Šitai aptarsime kartu su jumis visais kito susirinkimo metu.

 Pridedu  informaciją apie skelbiamą eilėraščio konkursą „Grįžkit į Tėvynę“.  Paplatinkit žinią savųjų tarpe, paskatinkit rašyti. Beje, jau sulaukėme poros  pirmų brandžių kūrinėlių.

Taigi, visiems sėkmės!     

LPS“Bočiai“ Vilniaus m. bendrijos pirmininkė

Vilija Tūrienė

 

Comments are closed.