Naujamiesčio skyrius

Naujamiesčio skyriaus kolektyvai ir svečiai  Motinos dienos minėjime ”Nuo Motinos kelias prasideda”2017m.balandžio mėn.


Naujamiesčio skyrius šventė Motinos dieną”Nuo Motinos kelias prasideda”
2017m.balandžio 22d. Kirtimų kultūros centre vyko šventė, skirta Atvelykiui ir artėjančiai Motinos dienai paminėti.
Susirinko pilna salė „Bočių“bendrijos kolektyvų, svečių bei žiūrovų. Visą popietę skambėjo dainos, skirtos Motinoms, skirtos Lietuvai, kurias atliko Vilniaus „Bočių“ ir svečių iš Ukmergės dainų kolektyvai, liejosi gražūs žodžiai ir poetiškos eilės, sukurtos pačių dalyvių apie Motinas, apie pavasarį.
Visa salė skambėjo nuo dainų, nes daugeliui dainų pritarė ir žiūrovai, kadangi tai mūsų mamų, senolių dainuotos liaudies dainos ir romansai.
Renginio programos dalyviai:
1.Šnipiškių bendruomenės centro dainų ansamblis „Šnipiškiečių balsai“,
2.Ukmergės mokytojų klubo ansamblis „Dar ne ruduo“,
3.Naujininkų „Bočių“choras,
4.Naujininkų ansamblis „Tautinės raiškos sambūris“,
5.Antakalnio „Bočių“choras.
Renginį paįvairino spalvingas Naujamiesčio skyriaus šokėjų „Rudens žiedai“ senjorių kolektyvas (vadovas Vladimiras Organovas).
Renginio vedėja Naujamiesčio „Bočių“komiteto narė Rita Aukštejienė.
Renginyje dalyvavo „Bočių“ bendrijos pavaduotoja Valentina Račkauskienė.
Šio renginio organizatorė – nenuilstanti, energinga Naujamiesčio „Bočių“skyriaus pirmininkė Ramutė Uždavinienė.
Renginiai suburia pagyvenusius žmones, užsimezga bendros pažintys. Čia nėra kalbų apie vienišumą, dauguma dalyvavusių skundžiasi tik laiko stoka, kad suspėtų į repeticijas, į įvairius renginius. Visų veidai buvo džiaugsmingi ir saulėti.

Eilėraštis „Nuo motinos kelias prasideda“.
Nuo motinos kelias prasideda,
Ji mūsų maitintoja, meilė pirma,
Pirmasis jau suvoktas žodis,
Dovanota tyra šypsena.
Mamos stengiasi rūpesčių naštą
Nuimti nuo savo vaikų,
Joms užmus byra ašaros,
Kartais karčios, dėl likimo skriaudų.
Nepelnytai pamirštam užjausti,
Nedalinamės savo mintim,
Savo išjaustą gėlą ir skausmą
Jos nešasi draug su savim.
Žodžiais galim pradžiugint, įskaudint,
Betgi širdį atverti sunku,
Josios metų visai mes nepaisom,
Tik praradus, ilgai dar graudu…
Taip išeina mūs mamos į nežinią,
Be pykčio, su meilės jausmu,
Žemėj tęsias mamų dinastija,-
Dukros eina pėdom mamų.

[Eugenija Norvilienė]

 

Vilniaus miesto bendrijos Naujamiesčio skyriaus „Bočiai“ veikla

         Naujamiesčio skyrius veikia nuo  LPS „Bočiai“ organizacijos įsteigimo dienos.
1999 metais pirmininkė Aldona Kureišienė skyriui vadovauti  vairą perdavė  Ramutei Uždavinienei. Ji, perėmusi vadovavimą, pradėjo su meile ir užsidegimu savanoriauti. Organizuoja įdomiausius renginius, poilsį prie jūros, nebrangias keliones po Lietuvą ir svečias šalis. Kasmet vykdo po kelis projektus. Pastaraisiais metais  įgyvendinti net penki  projektai: Gintaro Steponavičiaus paramos fondo finansuojamas projektas  “Gyvenimas – juk tai ir yra laimė…”, Vilniaus miesto savivaldybės 3 projektai „Vilniau – dainų margiausią pynę Tau nupinsim“-  kultūros projektas. „Norint išlaikyti dvasios stiprybę- rūpinkis kūno tvirtumu“- sveikatos  bei Socialinės paskirties projektai. Kartu su Naujamiesčio seniūnija –  bendruomenių projektas.

Kiekvieni metai, dėka projektų, senjorai gauna ženklią pagalbą savo sveikatai profilaktiškai pasitikrinti, nes kai kurios žmonių amžiaus grupėms prevencinė programa jau ne finansuojama. Žmonės be papildomų mokesčių  profilaktiškai  pasitikrina sveikatą. Kaklo ir stuburo masažai, sergantiems osteoporoze ir osteochondroze atliekami Antakalnio poliklinikoje pagal tuos pačius projektus. Šimtai  pagyvenusių žmonių  integruojasi Vilniaus miesto  kultūrinėje veikloje. Užmegzti nauji ryšiai su kitų miestų ir kaimo bendruomenėmis. Parodytas Vilniaus miesto ir vilniečių svetingumas, Vilniaus gražiausios vietovės ir sudainuotos skambiausios dainos. Stiprinama dvasinė ir fizinė pagyvenusių žmonių sveikata. Puoselėjamos etnografinės tradicijos   ir daug kitų veiklų.

Vilniečiai mėgsta  edukologines – pažintines  keliones. Kasmet vyksta į  Pivašiūnus, Žemaičių Kalvariją, Šiluvą, Pilnų namų bendruomenę, Keturnaujėną.

Naujamiesčio  “Bočiai” kiekvieną vasarą  po kelias grupes draugiškai  poilsiauja Šventojoje, Palangoje. Praktikuojamas aktyvus poilsis. Keliauja po Šventosios apylinkes, Kretingą, Telšius. Susitikimai ir bendravimas su bendraminčiais, po to  koncertai –  suteikia daug laimingų akimirkų.

Visur suspėja skyriaus pirmininkė Ramutė Uždavinienė. Ji subūrė žmones, mylinčius dainą ir šokį į ansamblius. Dabar  visus linksmina  moterų ansamblis „Vaivora“ (vadovė Rita Jurgaitienė), šokių kolektyvas ”Rudens žiedai” (vadovas Vladimiras Organovas). Tai nuostabūs susitikimai apjungiantys įvairaus amžiaus, socialinės padėties grupes žmonių ir teikiantys visiems nuostabią bendrystę. Daug kartų per paskutiniuosius metus dainuota ir šokta Druskininkuose, Birštone, Utenoje, Kupiškyje, Žemaitijoje, Panemunės pilyse ir ant  piliakalnių. Susitikimai Kaune. Koncertas Švenčionių bendruomenei. Susitikimas su rokiškėnais, koncertas Abromiškių sanatorijoje  ir daug kitų gražių susitikimų. Gražiai savo jubiliejus pažymi ansambliečiai. Ansamblis „Vaivora“ šventė savo 3 metukų jubiliejų, koncertavo mums visiems. 50-jo koncerto metu dainavo kartu ir sveikino ansamblietes dainos mylėtojai iš kitų Vilniaus miesto skyrių.

Pažintinės – poilsinės kelionės organizuotos į svečias šalis : Turkiją, Egiptą, Maltą, Izraelį, Slovakiją, Bulgariją suvilioja daug mūsų narių. Įdomi, visiems pasirodė koncertinė kelionė į Baltarusiją. Keliauta per Rygą  į Stokholmą, aplankant Latvijos įžymias vietas. Koncertuota, persikeliant į Stokholmą, kelte. Dalyvauta įvairiuose renginiuose – susitikimuose su latvių senjorais. Kokios gražios dienos paženklintos žmonių bendravimo geranoriškumu.

Naujamiesčio senjorai ne tik patys dažnai keliauja, domisi Lietuvos ir  pasaulio gamta, žmonėmis, jų kultūra, bet maloniai ir draugiškai priima svečius. Vilniuje koncertavo Utenos,  Birštono, Elektrėnų, Ukmergės, Panevėžio , Palangos, Veisėjų, Rokiškio, Anykščių, Druskininkų, Telšių, Klaipėdos, Kretingos, Trakų, Kupiškio, Lentvario ir kitų rajonų „Bočių“ bendruomenės. Jie ne tik dalinosi patirtimi, koncertavo bet buvo supažindinti su miesto istoriniais paminklais, pabuvojo muziejuose, Valdovų rūmuose, Rimties parke, operos ir baleto teatre. Susitikimai – svečių priėmimai  vyksta Antakalnio poliklinikos salėje, kurią mums nemokamai suteikia projekto partneriai, Kirtimų kultūros centre, Žirmūnų seniūnijos ir kitų organizacijų patalpose.

Bendruomenės nariai   mokosi kompiuterinio raštingumo, užsienio kalbų, finansinio išprusimo. Lanko  paskaitas Trečiojo amžiaus universitete, Valdovų rūmų muziejų renginius, teatrus. Mokosi sukurti atmosferą, kurioje kiekvienas pasijustų morališkai tyresnis ir dvasiškai turtingesnis.   Mokosi natūraliomis ir paprasčiausiomis priemonės palaikyti fizinę ir psichikos sveikatą, nes tokia veikla sukelia džiaugsmą, teikia malonumą. O teigiamos emocijos ypač reikalingos mūsų gerai būsenai išsaugoti.
                       Naujamiesčio skyriaus credo: „NUSPRENDŽIAU  SENTI  LAIMINGAI!“

Šiltas atsisveikinimas su vasara

Dvasiškai jauna ir nenurimstanti Naujamiesčio skyriaus ,,Bočių“ pirmininkė Ramutė Uždavinienė paskutinę rugpjūčio savaitę vėl pakvietė senjorus vasaros pabaigtuvėms Šventojoje. Renginių užteko, saulės netrūko, lietus tik naktimis kartais nulynodavo, jūra arti, vanduo dar neatvėsęs. Buvo organizuotos ekskursijos į Liepoją, į japonišką sodą, į HBH pramogų ir poilsio parką. Kas norėjo, važiavo į Palangą pasigrožėti šokančiais ir šviesomis žaižaruojančiais fontanais, pamatyti  puikų gėlyną prie Tiškevičių rūmų., pasidžiaugti atnaujintomis alėjomis ir gėlių medžiais išpuoštomis gatvėmis.

Surengė senjorai ir jaukią vakaronę po atviru dangumi, tarp poilsinės ,,Vaivorykštė“ namelių. Buvo puiki proga susipažinti, pabendrauti. Žurnalistas ir rašytojas Algirdas Vaseris, kuris atostogavo kartu, pristatė savo kūrybą. Ilgai skambėjo dainos, netilo juokas.

Jei važiuojant iš Vilniaus jūros link kai kas nebuvo patenkintas gyvenimu ar žmonėmis, tai grįždami visi šypsojosi, dainavo ir džiaugėsi, kad taip nuostabiai praleido laiką, kuris prabėgo per greitai. Lik sveika, vasara!

Kartu  su kitais 50 bendraminčių poilsiavusi ir su vasara šiltai  atsisveikinusi Adelė Vaserienė

2015m. rugpjūtis

Vaizdus žiūrėti nuotraukų galerijoje „Šiltas atsisveikinimas su 2015 metų vasara Šventojoje“ 

 

Naujamiesčio skyriaus linijinių šokių kolektyvas „Rudens žiedai“Klaipėdoje
„Jūros šventė 2014“ renginyje-koncerte „Jūra ošia bočių dainą“.

Mes, Naujamiesčio skyriaus linijinių šokių kolektyvo „Rudens žiedai“ (vadovas Vladimiras Organovas) šokėjos, š. m. liepos 27 d. dalyvavome spalvingame „Jūros šventė 2014“ renginyje-koncerte „Jūra ošia bočių dainą“. Mus lydėjo Naujamiesčio skyriaus pirmininkė Ramutė Uždavinienė.

Šiame koncerte dar šoko ir dainavo Klaipėdos Pajūrio bendrijos mišrusis choras, Naujosios Akmenės bendrijos mišrusis choras ir šokių kolektyvas, Šiaulių bendrijos folkloro ansamblis, Kretingos rajono bendrijos mišrusis ansamblis „Žemyna“, Telšių rajono Ryškėnų kaimo kapela „Čia ir dabar“ bei Klaipėdos vokalinis ansamblis „Vakaro žaros“. Šventėje koncertavusius senjorus rūpestingai šefavo LPS „Bočiai“ Klaipėdos Pajūrio bendrija (pirmininkė Janina Žemaičiūnienė).

Kolektyvų vadovus apdovanojo ir su dalyviais bendravo nepailstantis LPS”Bočiai” pirmininkas,dr. Petras Ruzgus.

Įgavę teigiamų emocijų, pasimėgavę įšilusios jūros bangomis ir toliau laikysimės mūsų credo „Nusprendžiau senti laimingai“.

Naujamiesčio skyriaus moterų vokalinis ansamblis“Vaivora“ koncertuoja Karoliniškėse

Motinos dienos minėjimo šventėje.

Nuotrauka iš Naujamiesčio skyriaus adventinio renginio Antakalnio poliklinikos salėje. Renginyje dalyvavo ir seimo narys Algis Strelčiūnas

Renginys“Draugystės pynė“

Judame,krutame ir ne tik, todėl esame sveiki – sako Lietuvos pensininkį sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos Naujamiesčio skyriaus pirmininkė Ramutė Uždavinienė.Jos entuziazmo dėka šaltą, bet saulėtą  sausio 18 d. popietę susirinkome į renginį „Draugystės pynė“.
Kirtimų kultūros centro salėje susitiko Jonavos ir Varėnos bočių ansambliai, Vilniaus Pašilaičių bendruomenės kapela „Žirginėlis“ ir Naujamiesčio skyriaus ansamblis „Vaivora“ bei senovinių šokių kolektyvas „Rudens žiedai“.
Sulaukėme ir garbingų svečių. Europarlamentaras  Juozas Imbrasas,  dažnai apsilankantis senjorų renginiuose. Visada besidomintis pensininkų problemomis seimo narys Algis Strelčiūnas, Vilniaus miesto Tarybos narys Gediminas Rudžionis ir Jūratė Vitkutė – Paulionienė, buvusi Naujamiesčio seniūnė, dabar savivaldybės darbuotoja. Pastaroji visada domėjosi savo seniūnijos senjorų kultūrine veikla, kelionėmis, visokeriopai rėmė jų išvykas, pati dažnai dalyvaudavo jose, rūpinosi ansamblių sceniniu įvaizdžiu.
Visų  kolektyvų pasirodymai  buvo įdomūs ir teikė daug malonių akimirkų , ypatingai daug plojimų sulaukė svečių pasirodymas. Pasibaigus koncertui Naujamiesčio skyriaus pirmininkė papasakojo apie skyriaus nuveiktus darbus, pasidalijo mintimis dėl šių metų veiklos planų.  Vakaronę  pratęsė pokalbiai prie vaišių stalų, kuriais pasirūpino ir šeimininkai, ir svečiai. Netrūko čia ir šokių, ir juoko, ir dainų. „Bočiams“ tokie susitikimai yra džiugūs ir laukiami, ypatingai kada jie yra prasmingi. Sutikime, kad viena iš didžiausių vertybių yra bendrystės palaimingas džiaugsmas, kuris sušildo ir įkvepia žmones.

Naujamiesčio skyriaus narė Rita Aukštiejienė