Renginys „kartų konfliktui – NE!“

Lietuvos pensininkų sąjungos „BOČIAI“ Vilniaus miesto bendrijos padalinys -klubas „GYVENIMAS YRA GRAŽUS“  kartu su kitais bendrijos skyriais, atsiliepdami į Gintaro Steponavičiaus paramos fondo raginimą organizuoti renginius KARTŲ KONFLIKTO PREVENCIJOS tematika, suorganizavome  išvyką bendrijos nariams kartu su  vaikaičiais į Baltijos pajūrį Šventojoje. Kelionės tikslas – stiprinti ryšį tarp kartų ir išvengti kartų konflikto, kuris gręsia dėl mažo gimstamumo ir visuomenės senėjimo,  kurį, deja, artimiausiais metais  prognozuoja Lietuvos ir  Europos sociologai . Mes sakome- „Konfliktui tarp kartų – ne!“. Mūsų bendrijos nariai aktyviai ir entuziastingai  dalyvavo šiame renginyje. Buvo organizuotas vaikų piešinių bei rašinėlių apie savo senelius konkursas.  Mažieji parengė spektaklį,  į kurį įsitraukė ir jų seneliai. Spektaklis buvo  apie neigiamą  pernelyg ilgai trunkančių televizijos laidų žiūrėjimo poveikį vaikų ir suaugusių tarpusavio santykiams. Vakarienė prie laužo, dainos ir šokiai truko iki vėlumos. Visi liko patenkinti :  pagyvenę,  jauni, ir patys mažiausieji.  Kiekvieno  vaiko pastangos ir talentai  buvo pastebėti ir įvertinti. Visiems   įteikti  diplomai  ir  dovanėlės  už geriausią paveikslą  bei geriausią rašinėlį šeimos vienybės tema.
Be to, visi pabuvojo  japoniškame parke, esančiame  Darbėnuose (foto). Jį  įkūrė, įgyvendindamas savo vaikystės svajonę, gamtos mylėtojas, gydytojas Šarūnas Kasmauskas. Jam talkina  japonai, kraštovaizdžio  menininkai, motina, žmona ir dvi dukros.  Ši ekskursija mums paliko ne tik neišdildomą įspūdį, bet pateikė   gamtos pamoką, kuri   neįprastai  atskleidė gamtos  bei akmens grožį.  Seneliams ir vaikams leido  pajusti  tuos išgyvenimus, kuriuos sukelia buvimas gamtoje:  prie upelio, prie  akmens, prie medžio ar gėlės. Galbūt  ne vienam pažadino kūrybines mintis, kurias imsis įgyvendinti  kartu  senelis  ir  anūkas sugrįžę į savo namus.  

Raginu visus susimąstyti, ko mes  tėvai ir seneliai  nepadarėme , kad iškilo pavojus  kartų susvetimejimui, kuris neaplenks ir mūsų šalies ir ką dar galime padaryti, kad jo išvengtume, arba bent sušvelnintume jo pasekmes?

Klubo pirmininkė Janina Stanaitienė

2154797; 8679 59826; janina.stanaitiene@gmail.com